Після початку аварійних і планових відключень у 2022-му році, нас почало хвилювати просте питання: як залишитись зі світлом, під час вимкнень. В цілому, існує кілька способів мати електроенергію: зарядні станції, генератори або сонячні панелі. Насправді зарядні станції та генератори мають ряд недоліків, потреба у перезаряджанні, необхідність у дороговартісному бензиновому або дизельному паливі, специфічне технічне обслуговування тощо.
Тим же часом, сонячні панелі виконують цю ж саму функцію – забезпечення енергонезалежності. Проте, сонячні панелі не мають настільки відчутних нюансів у експлуатації, тому розглянемо скільки коштує встановити сонячні панелі.
Чому варто купити сонячні панелі?
Зі слів Олексія Тихонова, радника київського міського голови, проблеми із електроенергією будуть присутні в нашому життя ще принаймні 2 роки. В цей час закладено: планування будування нових електростанцій, власне будування, замовлення, виготовлення і встановлення устаткування для них, навчання персоналу і введення в експлуатацію. Проте, цей план чудово працював і ми б швидко відновили енергосистему, як би не держава-терорист, так звана “росія”. Тому, для заживлення і ефективної роботи було знайдено чудове рішення.
Оглянувши товари на сайті https://teclight.com.ua/uk-ua-stacinonarni-sonyachni-paneli встановлення сонячних панелей більше не буде проблемою. Адже інтернет-магазин пропонує безліч хороших рішень для квартир, підприємств та інших різних будівель. Особливо, враховуючи нещодавні заяви Укренерго та Мінекономіки, купівля, встановлення і експлуатація сонячних панелей стали надзвичайно вигідними.
Скільки коштує забезпечення енергонезалежності?
Для українців, встановлення сонячних панелей – давно не новина. Але багатьох цікавить питання, скільки коштує встановити сонячні панелі? Адже це достатньо дорога річ і не кожен може собі дозволити її встановлення.
Окрім панелей на дахах будинків, встановлених панелей на полях, невеликі панелі також можна побачити над світлофорами. Ще у 2021-му році Держенергоефективність підрахувала, що близько 15 тис українських родин отримує енергію із сонячних установок.
Для ефективної експлуатації виробленої електроенергії, підключити сонячні панелі до розетки недостатньо. Ще потрібно закупити та підключити інвертори та акумулятори. Часто, для квартир або невеликих будинків абсолютно достатньо одного інвертора та одного акумулятора. На нашому ринку ціни на інвертори коливаються від 12,5 тис. грн до 432 тис. грн. Тим часом, акумулятори для батарей коштують від 48 тис. грн до 186 тис. грн. Причому, найдешевші моделі є достатньо потужними для квартири.
Перед тим, як зробити закупівлю, всі цікавляться, скільки коштують сонячні панелі. Адже не завжди особистих заощаджень вистачає. Тому залишається єдиний варіант – це взяти кредит.
Проте зважайте, що згідно із пільговим кредитуванням, ви маєте можливість взяти кредит під 0% до 480 тис. грн (термін кредитування – до 10 років, а відсоток компенсуватиме держава). Звичайний мінімум для квартири – сонячна панель на 2 кВт: вона забезпечує роботу холодильника, телевізора, обігрівача, вай-фаю, ноутбука та телефона. Вартість таких панелей коштує близько 30 тис. без встановлення.
Також зважайте на те, що ціни можуть відрізнятись у кожному магазині та залежати від потужності, типу, ефективності й виробника. Навіть за таких умов, мінімальна сума інвестицій – 100 тисяч гривень.
Як розрахувати кількість сонячних панелей для будинку?
Щоб зробити правильні розрахунки, необхідно звернути увагу на те, скільки будинок чи квартира споживає електроенергії за годину. Це дуже легко зробити самостійно. Необхідно записати або сфотографувати на телефон показники лічильника. На годину необхідно увімкнути всі пристрої, які зазвичай використовуються. Через годину можна порівняти результат. Різниця – це і є приблизне навантаження на майбутню батарею.
Для розрахування, скільки енергії споживається за день, можна використавши квитанції за останній рік та розділивши суму на 365 днів. Також можливо прослідкувати таким самим способом за тим, скільки споживається енергії за добу. При купівлі батареї, варто вказати, скільки кВт споживається. Знаючи, яка ціна сонячних панелей, вдасться розрахувати приблизну вартість, щоб знати на що розраховувати.